Грід – комп’ютинг розвивається більше 10 років як майбутня глобальна обчислювальна інфраструктура. Багато учених і інші розглядають грід –комп’ютинг як одне з основних джерел впливу на наукові та технологічні зміни, що вносяться до економіки і суспільства. Це твердження засноване на тому, що використання великих об'ємів даних стає усе більш важливим для багатьох дисциплін, від природних наук, інженерії до області гуманітарних і соціальних наук. Проте, незважаючи на значні інвестиції в грід концепцію, кількість користувачів не росте.Замість цього, нові концепції (чи принаймні, нові терміни), такі як хмарні обчислення, здається, замінюють підхід грід обчислень (чи назву).
Багато областей залежать від обчислювального наукового моделювання, і багато хто зараз починає залежати від обчислювальної обробки і аналізу даних. Інфраструктура провайдерів прагне до створення обчислювальних систем, що підтримуватимуть цих дослідників. Розробка загальної концепції, яка потрібна для підтримки цих зусиль є метою цієї наради. У нараді взяли участь міжнародні експерти, що представляють такі розподілені наукові інфраструктури, як XSEDE, PRACE, EGI, OSG, NAREGI, APAC Grid, FutureGrid, PL - Grid і багато інших.
На нараді представлені ключові доповіді з грід і хмарних обчисленнь видатних мислителів, а також презентації сучасних розподілених обчислювальних інфраструктур, можливості та застосування від користувачів і лідерів співтовариств. На нараді було передбачено посприяти створенню мостів для наукових досліджень і співпраці між Європою, США, Азіатсько-тихоокеанського регіону та досліджень інших організацій в регіоні. Крім того, у зустрічі брали участь представники американських, європейських, китайських і японських фінансових установ, що обговорили можливості фінансування розвитку трансграничної, глобальної співпраці.
· · Мирон Ливны, Університет Вісконсін
· Ян Фостер, інститут Обчислень США
· Едвард Зейделя, університет штату Луїзіана
· Петро Ковени, Університетський коледж Лондона
· Гань Чжугэ Китайської академії наук
Що б не казали про грід-комп’ютинг, він як і раніше є ключовим елементом глобальної кіберінфраструктури. Найбільші наукові обчислювальні колаборації, такі як LHC, LIGO, CMS і так далі, розгорнуті та залежать від інфраструктури розподілених обчислень, як від двигуна для виробництва обчислень. Організатори семінару провели дискусії навколо процесів, за допомогою яких бачення національних, континентальних або глобальних грід обчислень може бути встановлене. Наступні питання розглядались :
· Над якими глобальними науковими проблемами, ми повинні спільно працювати (зміна клімату, EarthCube cyberinfrastructure, викид парникових газів, нові джерела енергії, ..)?
· Хто є ключовими зацікавленими сторонами, які мають бути залучені в процес?
· Як світова спільнота повинна рухатися у напрямі дійсної інтеграції грід елементів на усіх рівнях, у тому числі і для окремих дослідників, університетських городків, країн і регіонів?
· Як ми маємо рухатися у напрямі інтеграції мереж, кластерів, суперкомп'ютерів, грід - інфраструктур і хмар?
· Як ми забезпечимо комплексну підтримку і навчання користувачів?
· Як ми можемо інтегрувати програмне забезпечення і проміжне ПО для таких систем?
· Як забезпечити досить простий алгоритм для розробників, що можуть створювати його застосування один раз, і запускати їх в будь-якому місці?
· Як нам об'єднати аутентифікацію і облік?
· А що лежить в основі усіх цих рішень, які метрики потрібно встановити, щоб максимізувати ці процеси, і як їх вимірювати?
Відповіді на ці питання украй важливі для багатьох галузей науки, хоча організатори семінару розуміють, що вони не будуть в змозі відповісти на них повністю, вони вважають, що цей семінар, і наступні доповіді внесуть значний вклад до створення загального бачення серед лідерів співтовариств, що повинні будуть виконувати роботу по об'єднанню областей, так і серед державних институтций, до яких звертатимуться за фінансуванням цієї діяльності
Konstantinos Glinos, DG INFSO, European Union: "e-Infrastructures in EU"
|
Edward Seidel, National Science Fundation, USA: "Grand Challenge Applications of the Next Decade"
|
Ian Foster, Computation Institute, USA: "Scientific Computing in 2020: Grids, Clouds, Skies, ..."
|
Hai Zhuge, Chinese Academy of Science: "Knowledge Grid"
|
Prof. Anthony Tyson, University of California
|
Peter Coveney & Nour Shublaq, UCL, UK: "Distributed Computing: The Whole Truth and Nothing but the Truth"
|
Prof. Alexander Szalay, Johns Hopkins University
|
Miron Livny, University of Wisconsin, USA: "What will it take to keep us accountable for our promises?"
|