В рамках виконання  Державної цільової науково-технічної програми впровадження і застосування грід-технологій на 2009-2013 роки, затвердженої Постановою Кабінету Міністрів України від 23 вересня 2009 р. № 1020 була створена Національна грід інфраструктура  -- Український національний грід (УНГ).

 

       Український національний грід (УНГ) є єдиною дослідницькою е-інфраструктурою національного рівня яка на даний час об’єднує 24 ресурсних центрів наукових організацій України (з них 16 належать НАН України).

         Для управління проектом було створено  Базовий координаційний грід-центр (БКЦ) якій є позаструктурним підрозділом Інституту Теоретичної Фізики ім. М.М.Боголюбова  НАН України.     

  

         Базовий координаційний грід-центр  забезпечує управління і координацію робіт з підтримки функціонування національної грід-інфраструктури, ресурсних центрів, грід-сайтів для надання послуг грід-сервісів користувачам (високопродуктивних розподілених обчислень, доступу до розподілених баз даних, доступу до програмного забезпечення), а також технологічного і операційного узгодження роботи грід-сайтів і усієї грід- інфраструктури з вимогами Європейської та міжнародної грід-інфраструктури.

 

           БКЦ  виконує функції Національного Операційного центру (Resource infrastructure Provider) грід-ресурсів УНГ  на технологічному і операційному рівні  у стосунках з Міжнародними грід-співтовариствами.

Українськи новини

   

Світові новини

06.12.2021
Про проведення конкурсу науково-технічних проєктів установ НАН України у 2022 році

З метою сприяння впровадженню результатів науково-дослідних і дослідно-конструкторських робіт установ НАН України оголошено конкурс науково-технічних проєктів установ НАН України для їх фінансування у 2022 році.

05.12.2021
Інформаційний день «Horizon Europe Launch Day in Ukraine»

3 грудня 2021 року відбувся інформаційний день «Horizon Europe Launch Day in Ukraine», головна мета якого – проінформувати потенційних учасників Рамкової програми ЄС з досліджень та інновацій «Горизонт Європа» та комплементарної до неї Програми з досліджень та навчання Європейського співтовариства з атомної енергії про умови участі, а також можливості програм.

13.08.2019
Україна увійшла до Ради EOSC

Європейська рада з питань відкритої наукової хмари (EOSC) є офіційною робочою групою Стратегічної конфігурації H2020 Програмного комітету, яка працює до кінця 2020 року. Основним її завданням є стратегічне консультування щодо впровадження EOSC шляхом огляду, схвалення та направлення роботи Виконавчої ради.

 
09.12.2021
Запуск першого дослідження Керівною радою EOSC національного внеску в EOSC

Три сторони партнерства EOSC домовилися створити систему моніторингу, яка зрештою вимірятиме прогрес на шляху до відкритої науки як нової норми. У цьому контексті моніторинг - це не тільки спосіб підбити підсумки, а й обмін передовим досвідом та мотивацією всіх партнерів EOSC до посилення своєї участі та інвестицій.

06.12.2021
Рекомендації ЮНЕСКО з Відкритої науки

Перші міжнародні рамки відкритої науки погодили 193 країни, які брали участь у Генеральній конференції ЮНЕСКО. Роблячи науку більш прозорою та доступною, Рекомендація ЮНЕСКО про відкриту науку зробить науку більш справедливою та інклюзивною.

26.02.2020
Лютневий випуск EGI Newsletter

Випуск № 36 EGI Newsletter тепер доступний.

Серед тем випуску: Новий директор EGI і плани на майбутнє; Наступні 5 років Федерації EGI: стратегія досліджень підтримується в глобальному масштабі....

 Всі новини    Всі новини